צביעת חדרי ילדים
 

 

              צביעת חדרי ילדים

 צביעת חדרי ילדים נשמעת כמו משימה לא מסובכת במיוחד: צבע כחול לבנים, צבע ורוד לבנות וסגרנו את העניין. אך לא כך הדבר. צביעת חדרי ילדים במבצע היא בעצם  תהליך אשר מחייב מחשבה מעמיקה ותכנון מקדים ומכיל אין ספור אפשרויות, טקסטורות וגוונים.

ראשית כל, חשוב להקפיד לבחור צבעים שהם נחשבים לנעימים ולרגועים. צבעים אלה ישרו שלווה על הילדים הדרים בחדר הילדים, יאפשרו להם להירדם בנחת ובשלווה לשחק בביטחון ובעיקר לאהוב את החדר שלהם ולהרגיש בו בבית. בחירה של צבעים  שהם בולטים מדי - "משתלטים" על החדר, או של שילובים בין  צבעים רבים מדי-  יוצרת גירוי חושי שמעמיס על הילד ואיננו מומלץ בדרך כלל.

עיצוב חדרי ילדים

בנוסף, יש חשיבות גבוהה לסוג הצבע שנבחר. בצביעת חדרי ילדים חשוב מאד להקפיד על בחירה בצבעים שאינם רעילים ולא יסכנו את הילדים. לעיתים משלבים בצביעת חדרי ילדים גם ציור אמנותי שהילד בוחר בדרך כלל על גבי קיר אחד מקירות החדר. גם במקרה זה-  חשוב לבחור ציור עדין- שאינו דומיננטי מדי ושיהווה רקע מעורר השראה ויפתח את דמיונו של הילד. בכל התחום של צביעת חדרי ילדים- חייבים לצאת מנקודת הנחה שצופה פני עתיד ובבואנו לבחור, לשאול את עצמנו האם יוכל ילדנו לגדול בתוך החדר מבלי למאוס בו לכשיתבגר.

כשניגשים סוף סוף למשימה של צביעת חדרי ילדים, קיימים אין ספור רעיונות שאפשר לשלב אחד עם השני. למשל: אפשר לצבוע קיר נבחר אחד בצבע האהוב על הילד או לכסות את החדר כולו בצבע עם שבבים קטנים שהם דמויי נצנצים עדינים. אפשר גם לצבוע את חדר הילדים בדפוס של פסים או נקודות. צביעה בסגנון הזה אינה קשורה לגיל, מין, או לנושא ספציפי שיכול לחלוף מחר מהעולם, ולכן יכולה להתאים לחדרו של הילד במשך שנים רבות.
בסופו של דבר, הילדים הם שצריכים לאהוב את הצביעה בחדרי הילדים שלהם. לכן חשוב מאד בשלב הראשון ולכל אורך התהליך, לשלב אותם בהחלטות המתקבלות בנושא הצבעים והרהיטים. בנוסף, לילדים יש רעיונות יצירתיים, ראש פתוח ודמיון עשיר. ולכן  תמיד כדאי להקשיב ולקבל מהם רעיונות.

 

 

צור קשר